2018.09.21-én egy péntekre hajnalodó napon indultunk útnak Franciaországba, ahol a cserediákok és családjaik már nagyon vártak minket.

A 11/C és 9/D osztály közösen vágott bele a 18 órás útba és töltöttek el 9 felejthetetlen gyönyörű napot. A franciás osztályból (11/C) 22 fő, míg az angolos osztályból (9/D) 19 fő jelentkezett.
Kísérő tanáraink Orosz Enikő tanárnő, Szatmári Éva tanárnő, Molnár Enikő tanárnő és Nyerges Eszter tanárnő voltak, akik nélkül ez a program nem jöhetett volna létre.

Este a késői órákban érkeztünk meg Aix-les-Bains városába. Szombaton és vasárnap családi napok voltak. Legtöbben megnéztük a mesebeli Annecy-t. Hétvégén gyönyörű nyári időjárás volt, így a helyi tóban (Lac du Bourget) volt lehetőségünk hűsölni. Hétfőn elkezdődtek a várva várt programok és elsőként Chamonix-ba megcsodáltuk a Mont Blanc-ot és egy gleccserben nyerhettünk betekintést, ami lenyűgözően szépnek bizonyult. Este Aix-les-Bains városában a polgármester fogadott minket, ahol köszönetet nyilvánított a két iskola a cserediák programért. Kettő magyar diák francia illetve angol nyelven köszönetet mondott a vezetőség előtt. Kedden Lyon-ban voltunk, ahol angol és francia idegenvezetőkkel bejártuk a várost és sok információval gazdagodtunk. Aznap érkezett meg iskolánk vezetője Szántai Erzsébet igazgató asszony. Másnap Chambèry-ben jártunk és este sor került a búcsúestre. Francia barátaink süteményekkel, üdítőkkel és videókkal illetve fényképsorozatokkal készültek számunkra. Csütörtökön Provence és Avignion szépségeit fedeztük fel, majd Arles-ben átvettük szállásunkat. Utolsó napunkon Nizzában voltunk, ahol a Földközi-tenger csodás azúrkék vizében is élvezhettük a napsütést. Betekintést nyerhettünk a Monacói Hercegségbe. Láthattuk, hogy milyen ott az élet és sok fényképpel gazdagodtunk.

A cserekapcsolatot egy szóval nehéz lenne leírni, mert barátokkal, tapasztalattal és élménnyel gazdagodtunk.
Köszönjük kísérő tánárjainknak és igazgató asszonynak, hogy ezt a felejthetetlen utazást megszervezték nekünk!

Törőcsik Lili és Beődi Barbara