Híreink

A legeredményesebb energetikusok a Budapesti Műszaki Egyetem Energetikai Szakkollégiumának versenyén

A Budapesti Műszaki Egyetemen működő Energetikai Szakkollégium minden évben megszervezi az energetikai tanulmányi versenyt 3 fős középiskolás csapatoknak. A Vetési Albert Gimnázium diákjai Kristóf Judit és Kristóf Gábor tanárok szervezésében idén harmadik alkalommal indultak a megmérettetésen. A háromfordulós versengés végeztével két vetésis csapat jutott a 10 csapatos országos döntőbe, ahol 4. és 5 helyezést értek el, ezzel összesítésben az ország legeredményesebb középiskolája címet is elhozták. Fizika fakultációs diákok készültek fel a versenyre. Az első fordulóban online dolgoztak a csapatok három alfordulón keresztül, és így jutottak a második fordulóba. 115 csapat indult országosan, és az első 25 jutott a második fordulóba. Itt két csapatunk versenyzett tovább, és egy nagyváros energiapolitikájának átalakításáról megírt esszé megvédésével jutottak a döntőbe. A 4. helyezett csapat: Sipos Péter (11.D), Gyarmati Vince (11.D), Zombó Péter (11.B), Merkli Kornél (11.A). Az 5. helyezett csapat: Dukai Ábel (12.A), Molnár Martin (12.A), Keszler Rajmund (12.B), Kristóf Mátyás (12.A). Gratulálunk versenyzőinknek és felkészítő tanáraiknak!