Híreink

A 17. Frankofón Ünnep nyitánya

2017. március 1-jén két francia előadót látott vendégül a francia tagozat. Délelőtt Romain Bertrand történész, a párizsi Politikatudományi Intézet kutatási igazgatója tartott egy rövid előadást a 11.C osztályban. Fő kutatási területe Délkelet-Ázsia XVI-XVII. századi történelme, melyet új szemszögből világít meg: a gyarmatosító, nyugati civilizáció és a helyi természeti népek kultúrájának  találkozását a hétköznapi életről szóló kis történeteken keresztül mutatja be nemrég megjelent könyvében. A diákok előzetesen Orosz Enikő tanárnő segítségével ismerkedtek meg a témával. Délután Fred Paronuzzi író a 10.C osztályban tartott interaktív foglalkozást „Az apám amerikai” című regénye alapján, melyet a diákok korábban elolvastak. A két órás kötetlen beszélgetés vidám hangulatban zajlott.  A felkészítésért szeretnénk köszönetet mondani Mailys Claudio francia lektornak.