Híreink

Élménybeszámoló az ENIBE-ről

2017. március 24-25-én került megrendezésre iskolánkban az ENIBE, a spanyol-magyar két tanítási nyelvű gimnáziumok országos találkozója. A neves rendezvény alkalmából 6 városból érkeztek hozzánk diákok: Budapestről, Pécsről, Debrecenből, Szegedről, Kecskemétről és Miskolcról. A programok 24-én pénteken 1 órakor kezdődtek a Hangvillában, ahol az ünnepélyes megnyitón José Ángel López Jorrín, Spanyolország magyarországi nagykövetének köszöntőbeszédét is hallhattuk, később pedig vetésis tanáraink meglepetés produkciója mellett Orosz Milán és Kovács Bence adták elő a Hallelujah című darabot. Ezután a hét iskola színdarabjait tekinthettük meg az előre elkészített rövidfilmek mellett, melyeket a közönség vastapssal jutalmazott.

A programok gimnáziumunkban folytatódtak a The Tree zenekar koncertjével és Germán Bernardo mágus előadásával, illetve akik táncoláshoz kaptak kedvet, iskolánk tanulóinak szervezésében kipróbálhatták a Just Dance nevű táncos programot. A szombati napon a versenyekre került sor. Minden évfolyam különböző versenyeken, különböző kategóriákban indulhatott: a legkisebbek szókincs és spanyol nyelvű matematika versenyben, a nagyobbak társalgásban, monológban, vitában, fordításban, meseírásban és civilizációs versenyben mérhették össze tudásukat. Az eredményhirdetésre délután 3 órakor került sor, ahonnan iskolánk tanulói is számos díjjal térhettek haza. A versenyszellem, az izgalom és a nyeremények mellett természetesen ennél még fontosabb dolgok is megbújtak, melyek által az ENIBE évről évre egyre fontosabbá és örömtelibbé válik: a barátságkötés. Minden résztvevő diáknak lehetősége nyílik megismernie új embereket, akikkel mindig lesz, ami összeköt bennünket: a spanyol nyelv szeretete.

Mentes Rebeka (11.A)