Híreink

Frankofón délután a Vetésiben

2017. április 5-én két francia csoport, a coutances-i és az aix-les-bains-i iskolák részvételével tartottuk a hagyományos frankofón délutánunkat. Az igazgatóasszony köszöntője után a francia tagozatos osztályok egyesével előadták Ionesco Rinocérosz című drámájának ugyanazon részletét, ki-ki saját ötlete szerint. Ezt a külföldi és magyar tanárokból, valamit 3 végzős diákunkból álló zsűri értékelte, majd az este végén nyertest hirdettek: idén a 9.C osztály produkcióját találták a legeredetibbnek. Gratulálunk nekik! A délután további részre 3 helyszínen zajlott: az északi szárny emeletén különböző kreatív alkotóműhelyeken (írás, ének, film) vettek részt a tanulók, a déli szárny emeletén táncfeladatra invitáltuk őket, a galériában pedig az iskola francia színjátszókörének színdarabját (Un banc dans le parc) tekinthették meg, majd néhány improvizációs játékot is kipróbálhattak.

A programok közötti szünetekben a diákok a 9.C osztály által működtetett büfébe is betérhettek.  Az este zárásaként Csutak Noémi 10.C osztályos tanuló énekelt nekünk, aki néhány héttel ezelőtt ugyanazzal a dallal a Budapesti Francia Intézet dalversenyén harmadik helyezést ért el. Köszönjük ezúton is a sok segítséget mindenkinek, aki az este zajos sikeréhez hozzájárult: szülőknek, diákoknak, kollegáknak, fellépőknek, és a budapesti Francia Intézetnek.