Híreink

Tolerancia nap a Vetésiben

Az ENSZ Nevelésügyi Kulturális és Tudományos Szervezete, az UNESCO kezdeményezésére 1996 óta rendezik meg a tagállamok a Tolerancia Nemzetközi Világnapját minden év november 16-án. Ehhez a kezdeményezéshez csatlakozott idén iskolánk is. Diákjaink részt vehettek a Nem adom fel Alapítvány tréningjein (szájjal festés, kerekesszékes kosárlabda, bekötött szemmel közlekedés), a HAVER Alapítvány és az UCCU Alapítvány érzékenyítő foglalkozásain a zsidó, illetve roma identitásról, interkulturális párbeszédeket folytathattak az „Élő Könyvtár” könyveivel, akik előítéletekkel és sztereotípiákkal gyakran szembesülő csoportokat képviseltek, angol, francia és spanyol nyelvű interaktív foglalkozások keretében (interkulturális toto, kulturális detektív) mélyíthették ismereteiket különböző népek kultúrájáról. A nap fényképei itt megtekinthetők.