A Középiskolás Tehetségkutató Fesztiválon, a 2018-as keszthelyi Helikoni Ünnepségeken iskolánk tanulói kiemelkedően szerepeltek. A diákok nevezési díjait (300.000,-) a Veszprém Megyei Jogú Város Önkormányzata által nyújtott támogatás finanszírozta. A 45 felkészült, tehetséges diákunk meggyőzte a zsűrit és meghódította a keszthelyieket. Versenyzőink összesítve 6 arany, 2 ezüst és 2 bronz minősítést, valamint 4 különdíjat nyertek el a fesztiválon. A kategóriájukban legjobban előadott produkciójukért a helikoni gálára is meghívást kapott Csutak Noémi (11.C), aki Édith Piaf La vie en rose című sanzonjával varázsolta el, és Reitmesz Kornél (11.A), aki Nagy László Táncbéli tánc-szók című versével nyűgözte le a közönséget. Noémi a versenyen kívül is, a város főterén felállított Tiéd a színpadon Édith Piaf sanzonokkal bűvölte el Keszthely lakosait és a Helikon résztvevőit.

Eredményeink:

Arany minősítés:

1. Arbas Socias Carlos 9.B - Komolyzene szólóének (felkészítő: Veres Györgyné Petrőcz Mária)
  2. Csutak Noémi 11.C - Könnyűzene szóló (felkészítő: Hégelyné Kóródi Mónika)
  3. Faragó Dorottya 12.C - Mozgásművészet (felkészítő: Kiszelyné Czibik Tünde)
  4. Harangegyüttes: Rák Gergő 11.B, Krasznai Míra 10.D, Szűcs Naomi 11.A -

Komolyzene kamarazene és 8 „vendégművész” (művészeti vezető: Albertné Balogh Márta)

1. Rák Gergő 11.B-Csepely Zsófia - Néptánc szóló  (felkészítő: Vastag Richárd)
  2. Reitmesz Kornél 11.A - Vers -és prózamondás  (felkészítő: Pucsek Zsuzsanna)

Ezüst minősítés:

1. Gaál Sára Cippóra 9.A -Komolyzene szóló (felkészítő: Bendik Ágota)
  2. Néptánc együttesMária Levente 10.A, Cserép Ádám 10.B, Ender Blanka 10.D, Gerstmár Anna, Reitmesz Kornél 11.A, Anczman Katica, Rák Gergő, Szmulai Réka 11.B  (felkészítő: Vastag Richárd)

Bronz minősítés:

1. Nagy Luca 11.C Egyéb - ugrókötél akrobatika (felkészítő: Borsos-Rottenbücher Anita)
  2. Vegyeskar (felkészítő: Tóth Zsuzsanna)

Különdíjaink:

1. Reitmesz Kornél 11.A - A Helikoni bizottság különdíja versmondásért
  2. Rák Gergő 11.B - ATáncpedagógusok Országos Szövetségének különdíjaa búzai táncokért
  3. Néptáncegyüttes - A Helikoni bizottság különdíja a bakonyi táncokért
  4. Harangegyüttes -A Helikoni bizottság különdíja

Gratulálunk a gyönyörű eredményekhez a tanulóknak és a felkészítőiknek! Büszkék vagyunk Rátok!