Cikkek

Kónya Ádám 89. hellyel búcsúzik a pjongcsangi téli olimpiától

A Vetési Albert Gimnázium egykori diákja, a Veszprémi Sí Egylet versenyzője a 119 induló közül 89. helyen ért célba a férfi sífutók 15 kilométeres versenyében, melyet a pjongcsangi téli olimpia pénteki napján szabadstílusban rendeztek. A magyar sífutó már szombaton hazaindul, majd három-négy nap pihenő után utazik Ausztriába, ahol újabb versenyek várnak rá. A távolabbi jövőt illetően kijelentette, mindenképpen megcélozza a következő, pekingi téli játékokat is.

Diákolimpia Megyei Dönő – Úszás

2018. február 15-én Pápán került sor a versenyre két kategóriában, ahol a vetésis úszók kiemelkedően szerepeltek: 4 első és 2 második helyet szereztek! „A” kategóriában Mátrai Roland (9.A) 100 méter gyorson és 100 méter pillangón is győzött, „B” kategóriában Gyurkó Barnabás (11.B) szintén két számban nyert, 100 méter gyorson és 100 méter mellen. 2. helyen végzett az iskola 4X50 méteres lány váltója (Báder Fanni 12.A, Benedek Tekla 9.C, Szopori Éva 9.B, Törőcsik Lili 9.NY/D) és a 4x50 méteres fiú váltó (Brodman Marcell 9.NY/B, Gyurkó Barnabás 11.B, Horváth Benedek 9.NY/B, Szabó Szilárd 10.A). A győztesek bejutottak az Országos Döntőbe, melyet Hódmezővásárhelyen rendeznek. Gratulálunk valamennyi versenyzőnknek!

Bronzérem a Kézilabda Diákolimpia Országos Döntőjében

2018. január 25-28. között 8 csapat részvételével Debrecenben rendezték meg a versenyt, ahol iskolánk fiú kézilabdacsapata az igen erős mezőnyben 3. helyen végzett. Gratulálunk a fiúknak és Varga Balázs tanár úrnak a sikeres szerepléshez! Ezúton szeretnénk köszönetet mondani Éles Józsefnek, hogy ismét vállalta a csapat irányítását és lehetővé tette a csapat elutazását a tornára.

Szertorna Diákolimpia Országos Elődöntő

2018. február 3-án a fővárosban rendezték a „B” kategóriás versenyt, melyen szép sikereket értek el a Vetési Albert Gimnázium tornászai.  Fiú csapatunk (Mátyás Balázs 9.NY/B, Abafalvi László 10.B, Szekeres Dominik 11.A, Vincze Dávid 12.A, Horváth Gergely 12.D, Pálfy Gergő 12.D) 1. helyen végzett, míg újjáalakult lány csapatunk (Holovits Lili 9.KNY/A, Kuszi Eszter 9.KNY/A, Zab Johanna 9.NY/B, Takács Dorottya 9.B, Nagy Luca 11.C, Samu Tímes 11.C) 3. helyen zárta a küzdelmeket. Mindkét csapatunk jogot szerzett az országos döntőben való részvételre, melyet március 11-én szintén Budapesten rendeznek. A fiúk egyéni összetett versenyében több kiváló eredmény született: Horváth Gergely 1., Vincze Dávid 2., Pálfy Gergő 3., Abafalvi László 4., a lányoknál Takács Dorottya 4. helyen végzett. Gratulálunk versenyzőinknek és felkészítőjüknek, Kovács Tamás tanár úrnak!

Kispályás Floorball Diákolimpia Országos Döntő

2018. január 20-án szombaton került sor a Floorball Diákolimpia Országos Döntőjére, ahol iskolánk fiúcsapata is részt vett. A 8 csapat részvételével rendezett tornán végül az igen előkelő 2. helyen végeztek, a döntőben szoros mérkőzésen maradtak alul a győztessel szemben. A csapat tagjai: Praznovszky Pál (10.A), Bódy György (11.A), Kocsis Márton (11.A),  Majkó Ádám (11.A), Kasza Balázs (11.B). Csapatunkból Kasza Balázst beválogatták az All Star csapatba! Gratulálunk a csapatnak és felkészítőjüknek, Kovács Tamás tanár úrnak a fantasztikus teljesítményhez!