Kedves érettségiző diákok! Kedves végzősök!

A vizsgázó kérheti a vizsgajelentkezésének törlését vagy megváltoztatását, ha

• a törlést a vizsgázó a középiskolánál kérelmezi
  • emelt szintről középszintre módosítását kérelmezi
  • kizárólag idegen nyelvből középszintről emelt szintre módosítását kérelmezi

A részletes leírás az Oktatási Hivatal oldalán elérhető.

A kérelmet az Oktatási Hivatal honlapján közzétett formanyomtatványon kell benyújtani az iskolába, a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. és Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címekre elküldve. A beküldésről visszaigazoló emailt fogunk küldeni.

dokumentumok icon

Formanyomtatvány

Határidő: 2020. április 21. (kedd) – elmulasztása jogvesztő

Felhívjuk a figyelmet arra, hogy a felvételi eljárás rendje nem változott meg, azaz a magyarországi felsőoktatási intézményekbe a bekerülés feltételeként továbbra is megmaradt egy emelt szintű érettségi teljesítése.

Kérjük, a szintmódosításnál illetve a törlésnél mindenki ügyeljen arra, hogy az a felsőoktatásba történő jelentkezését és az érettségi bizonyítvány kiállíthatóságát, a nyelvvizsgával való egyenértékűségét ne akadályozza!